Hold Lámpa 3D! Hozd be az univerzum egy darabját az otthonodba! Egy vagány és mégis művészi lakásdekor, nem csak a csillagászat szerelmeseinek! Szuper lakásdekor, és remek ajándék!
Hold Lámpa 3D:
- két különböző funkció, automatikus és állandóan bekapcsolt
- három világítás opció (fehér, sárga és természetes)
- a lámpa alján található gombbal válthatsz az üzemmódok között
- függeszthető
- a méretei (becsomagolva) 13,5 x 13,5 x 15,5 cm
- nettó súlya: 320 gramm
A többi lámpánkért kérlek fáradj erre! 🙂
Hold
A Hold a Föld egyetlen természetes holdja. A Föld átmérőjének körülbelül negyedével (Ausztrália szélességével összevethető) a bolygója méretéhez képest a legnagyobb természetes hold a Naprendszerben, összességében az ötödik legnagyobb hold a Naprendszerben. Ráadásul nagyobb, mint bármelyik ismert törpebolygó.
A Föld körül átlagosan 384 400 km (238 900 mi) távolságban kering, vagyis a Föld átmérőjének mintegy harmincszorosát teszi meg. Gravitációs hatása kissé meghosszabbítja a Föld napjait, és a földi árapályok fő mozgatórugója.
A Hold bolygótömegű objektumnak és differenciált kőzettestnek minősül, és nincs jelentős légköre, hidroszférája vagy mágneses mezeje. Felszíni gravitációja a Földének körülbelül egyhatoda (0,1654 g); a Jupiter Io nevű holdja az egyetlen ismert hold a Naprendszerben, amelynek felszíni gravitációja és sűrűsége nagyobb.
A Hold Föld körüli pályája 27,3 napos sziderikus periódusú. A 29,5 napos szinodikus periódusok során a Nap által megvilágított látható felszín mennyisége a nullától a 100%-ig változik, ami holdfázisokat eredményez, amelyek a holdnaptár hónapjainak alapját képezik.
A Hold saját tengelye körüli teljes forgásának hossza miatt a Hold azonos oldala (a közeli oldal) mindig a Föld felé néz, és a valamivel hosszabb holdi nap megegyezik a szinódikus periódussal. Ennek ellenére a teljes holdfelszín 59%-a látható a Földről a libráció miatti perspektívaeltolódások miatt.
A legszélesebb körben elfogadott eredetmagyarázat szerint a Hold körülbelül 4,51 milliárd évvel ezelőtt, nem sokkal a Föld után, a Föld és egy feltételezett Mars méretű, Theia nevű égitest közötti óriási becsapódás törmelékeiből alakult ki.
Ezután a Földdel való árapály kölcsönhatás miatti pályára húzódott vissza. A Hold közeli oldalát sötét vulkanikus „tengerek” uralják, amelyek a világos ősi kéregmagaslatok és a kiemelkedő becsapódási kráterek közötti tereket töltik ki.
A nagy becsapódási medencék és tenger-felszínek többsége az Imbriai-korszak végére, mintegy hárommilliárd évvel ezelőttre alakult ki. A holdfelszín viszonylag fénytelen, fényvisszaverő képessége alig fényesebb, mint a kopott aszfalté. (De nem így a Hold Lámpa 3D! 😀 ) Nagy szögátmérője miatt azonban a telihold a legfényesebb égitest az éjszakai égbolton. A Hold látszólagos mérete közel azonos a Napéval, így teljes napfogyatkozáskor szinte teljesen eltakarja a Napot.
Mind a Hold kiemelkedő helyzete a földi égbolton, mind a rendszeres fázisciklusa kulturális hivatkozásokkal és hatásokkal szolgált az emberi társadalmak számára a történelem során. Ezek a hatások megtalálhatók a nyelvben, a naptárrendszerekben, a művészetben és a mitológiában.
Az első mesterséges objektum, amely elérte a Holdat, a Szovjetunió Luna 2 nevű, személyzet nélküli űrhajója volt 1959-ben; ezt követte a Luna 9 első sikeres puha leszállása 1966-ban.
Az eddigi egyetlen emberes holdi küldetés az Egyesült Államok Apollo-programja volt, amely 1969 és 1972 között tizenkét embert juttatott a felszínre. Ezek és a későbbi, személyzet nélküli küldetések olyan holdkőzeteket hoztak vissza, amelyeket a Hold eredetének, belső szerkezetének és későbbi történetének részletes geológiai megértéséhez vezettek.
Egy szó mint 100 vidd haza otthonodba a Holdat! Hold Lámpa 3D, mert tényleg fényesebb mint az aszfalt. 😀 #ezmirosszvoltmár
Értékelések
Még nincsenek értékelések.