- Bemutató: 2012. május 06.
- Ebben a részben bukkan fel először: Farlen, Palla, Fősepton (a kövér), Ygritte
- Halálesetek: Rodrik Cassel, Fősepton, Amory Lorch, Drennan, Irri
- A cím Westeros két legfőbb vallási irányzatára utal. A Régi Isteneket leginkább északon (valamint délen, Hollófán) tisztelik. A hit központjába a varsafák állnak, ezek a fehér törzsű, vörös lombozató fák, melyeket olykor arcok díszítenek. A Hét Hite, az Új Istenek az andal hódítással terjedt el Westeroson, a Nyaktól délre elterülő területein, valamint Északon Fehérrévben. E vallás egy istenről beszél, melynek hét aspektusa van. A címben szereplő kifejezést leginkább esküknél szokták használni, kifejezve azt, hogy bármelyik vallást is követik az eskü résztvevői az ígéret mindkét felekezet részéről isteni tanúk előtt teszik le. A Régi Istenekről itt, az Újakról pedig itt olvashatsz bővebben.
- Az epizód Kreatív Emmy-díjat nyert 2012-ben smink kategóriában.
- A városi lázadás a könyvben több áldozatot is követelt: meghalt a Fősepton, Preston Greenfield a Királyi Testőrség egyik tagja, valamint Aron Santagar a Vörös Torony fegyvermestere is. Eltűnt Tyrek Lannister, Tywin unokaöccse, sosem derült ki mi történt vele. Többszörösen megerőszakolták Lollys Stokeworth-öt, az udvartartás egyik nemesi származású hölgyét. Lollys később Bronn felesége lesz (ötödik évadban láthatjuk is egy rövid jelenet erejéig).
- Amikor Tyrion figyelmezteti Joffrey-t, hogy amennyiben Sansa meghal, a Starkok megölik Jaime „bácsikáját”, hozzáteszi, hogy „Elég sokkal tartozol neki!” Utalva arra a beszélgetésre, amikor Joffrey elmondta Cerseinek, hogy eljutottak hozzá a pletykák, miszerint ő Jaime fattya.
- Ez az első alkalom, hogy Sansát „kis madárnak” nevezik. Sandor Clegane az egyetlen, aki ezt a becenevet használja rá. Korábban a „kis galambom” már előfordult.
- Amikor egy Főseptont megválasztanak, teljes nevéről lemond, ugyanis ő lesz a Hét földi hangja. Mindegyiket a megtisztelő Fősepton kifejezéssel illetnek, éppen ezért nagyon nehéz megkülönbözteti őket. Az emberek különböző jelzőket aggatnak rájuk, ha beszélnek róla, úgy mint: a kövér, a kövér előtti stb.
- A Falon túli jeleneteket (ebben az epizódban Havas Jon és Félkezű Qhorin jeleneteit) Izlandon vették fel. A fagyott táj és gleccserek valódiak a háttérben, és nem számítógéppel létrehozott táj.
- Arya a könyvben sosem volt Tywin pohárnoka, csak Roose Boltont szolgálta egy ideig. Ellenben nagyon jól működik Arya és Tywin kettőse a képernyőn.
- Myrcella Baratheon Dorne-ba utazik, és csak az ötödik évadban láthatjuk a karaktert viszont.
- Az a levél, amit Arya lop el Tywin asztaláról a következőképp olvasható: „Tízezer emberrel tartok nyugatra Lannisrév felé a Fogon (ti.: Aranyfog) keresztül. Úgy becslem a hét végére érkezem meg hozzád. A felderítők azt jelentik, hogy Robb Stark csapatokat mozgat dél felé a part mentén. Értesítsd Serrettet, hogy Ezüstcsarnoknál forduljon keletre.”
- Irri nem hal meg a könyvekben. Eleinte arról értesültünk, hogy nem a forgatókönyvírók miatt halt meg a karakter, hanem kényszerből, mivel Amrita Acharia kénytelen volt elhagyni a stábot, mert nem kapta meg a norvég állampolgárságot, így nem hosszabbíthatta meg munkavállalói vízumát az EU-ba. Később azonban a színésznő tagadta ezt a híresztelést, és azt állította, hogy megkapta a norvág állampolgárságot. Ugyanebben az interjúban azzal tréfált, hogy mivel az ő karaktere meghalt, sajnos Daenerys és Irri szexjelenete, ami a harmadik könyvben történik, nem fog megtörténni.
- Egy törölt jelenetből megtudhatjuk, hogy Doreah ölte meg Irrit.
01
jún