- Bemutató: 2012. április 15.
- Ebben az epizódban bukkan fel először: Tarth-i Brienne, Margaery Tyrell, Amory Lorch, Polliver
- Halálesetek: Yoren, Zöldkezű Lommy
„Ami halott, nem halhat meg többé” egy bevett mondás, a Vas-szigeteken jelen levő vallás, a Vízbefúlt Isten hitéhez kapcsolható. A mondatra adott válasz: „Hanem új életre kel, keményebben és erősebbe.” A mondat Theon „keresztelkedésénél” hangzik el a sorozatban. A Vízbefúlt Istenről itt olvashattok bővebben.
- Annak ellenére, hogy nem jelennek meg az epizódban, Sárkánykő és Essos is látható az openingben.
- Ez az első olyan epizód, ahol a Martell-házat nemcsak megemlítik, hanem a történetmesélés szintjén is szerepet kap azáltal, hogy Tyrion házassági szövetséget tervez velük. Az első évadban Bran tanulásánál megemlítik ugyan őket, de a könyvet nem olvasó közönség nem jöhetett rá, hogy milyen fontos szerepük van/volt Westeros történelmében.
- Rögtön azután, hogy Renly kinevezi Brienne az őrsége tagjává, és Loras felháborodik, Renly Lorasra kacsint, de nem könnyű kiszúrni, mert távoli a felvétel.
Kanári-csapda – lényegében az a módszer, amit Tyrion alkalmaz arra, hogy kiderítse a Kistanács melyik tagja kémkedik Cerseinek. Ez lényegében a Hírszerző Ügynökségek kiszivárogtató felderítésére alkalmas egyik eljárása. Az elnevezést Tom Clancy Férfias játékok könyvből kölcsönözték. A lényege, hogy minden dokumentumban elrejtenek adatokat, ami minden verzióban egyediek. Ezek követhetővé teszik az egyes dokumentumokat, mert eltárolják, hogy melyiket, kinek küldték ki. Kiszivárogtatás esetén így azonosítani tudják a forrást. Amúgy a Férfias játékokból film is készült, melynek egyik szereplője Sean Bean volt.
- A regényben nem egészen ugyanezek a lehetőségek hangoztak el Tyrion játékban: Pycelle és Kisujj esete megegyezik, de Varysnak azt mondja, hogy Tomment küldi Dorne-ba Doran Martell gyámságába, és egy esetleges később házasság reményében. A könyvben az is egyértelművé válik, hogy a kémhálózata miatt Varys már értesült arról, hogy Myrcellát Sasfészekbe küldi. A sorozatban érdemes Varys arcát nézni, mert láthatóan összezavarodott a tekintete, mintha itt is azt sugallnák, hogy értesült már valamelyik másik változatról.
Feltűnhet az is, hogy Pycelle kirángatásához két erős férfi is kellett. Jusson eszünkbe, hogy Pycelle nem annyira gyenge és törékeny, mint ahogy azt a nyilvánosság előtt mutatja (ez az első évadban ki is derült). Amikor életéért kell küzdenie ez az álca lehullik. Ebben a jelenetben – a forgatókönyv szerint – Pycelle anyaszült meztelenül lett volna (totális kiszolgáltatottság), de Julian Glover nem vállalta el, így az íróknak változtatniuk kellett a jeleneten.
- Nem volt a forgatókönyvben, hogy Cersei meglöki Tyriont a dühében, aki a lökéstől hátraesik. Lena Haedey annyira beleélte magát a jelenetbe, hogy ösztönösen cselekedett így, a színészek pedig nem zökkentek ki az eseménytől, hanem folytatták a játékot, így erősebb jelenetet hoztak létre.
- Ez az első olyan epizód, ahol Myrcellának és Tommennek is több soros szöveges szerepe volt. Tommen ez idáig meg sem szólalt, Myrcella pedig csak egy-egy mondatot mondott.
- Natalie Dormer (Margaery) legelső leforgatott jelenete az volt, amikor megpróbálja elcsábítani férjét, Renlyt.
Az eredeti tervek szerint Renly táborában játszódó jeleneteket verőfényes időben vették volna fel, hogy utaljanak a „nyár lovagjaira”. A kifejezést a regényben Catelyn Stark használta arra utalva, hogy a Renlyt körülvevő fiatal lovagok még az igazi telet sem ismerik, sem a háború borzalmait, melyre annyira áhítoznak. A nyár lovagjai azonban hullani kezdenek, ha jön a tél. A forgatás ideje alatt az Irene hurrikán akkora tombolást végzett Írországban, hogy kénytelenek voltak a forgatást elhalasztani. Amikor nem esett, az ég akkor is borús volt, és üvöltő szél tombolt a helyszínen. Végül a legutolsó pillanatig halasztották a felvételt, de az időjárás nem kedvezett számukra, így hideg, viharos időben rögzítették a jeleneteket. Natalie Dormer így is egy nyári ruhában volt kénytelen túlélni a jeleneteit. Egy alkalommal a szél elfújta a statiszták hatalmas sátorát, több száz emberrel és azok jelmezével együtt. Szerencsére senki sem sérült meg komolyabban, de Finn Jones (Loras) beszámolója alapján, félelmetes volt látni, ahogy a tárgyak repülnek és embereknek csapódnak. Teljes káoszként írta le a látottakat.
- Az eredeti elképzelés szerint Renly tábora valóban Viharvég falai alatt lett volna, de a költségvetése nem tette lehetővé a helyszín megjelenítését.
- Gethin Anthony ötlete volt megmutatni, hogy Renly mennyire törődik az embereivel és mennyire népszerű közöttük, hogy ellentétbe állítsák Joffreyval.
Sam és Szegfű gyűszűs jelenetét újra kellett írnia Brian Cogmannek. Benioff és Weiss mélységet akart látni a jelenetben, így az író átnézte Sam háttértörténetét és onnan emelte ki a tárgyat, és az óvó anyai karaktert.
- Pyke nagy csarnoka lényegében a deresi nagy csarnok, csak némiképp átszabták.
- Theon levél-égetős jelenete Cogman ötlete volt, mert nem érezte teljesenek Theon vívódásának bemutatását. Beszéd nélküli, viszonylag későn felvett jelenet volt ez, kevés díszlettel (ezért van sötét a jelenetben). Cogman annyira elégedett Alfie Allen játékával, hogy szerinte ez az epizód egyik legerősebb pillanata.
- A rendező Alik Sakharov Theon „megkeresztelkedése” jelenet során a gyors vágásokat, a csapkodó zászlókat egy kis tisztelgésnek szánta Akira Kurosawa rendező előtt.
- George R.R. Martin állítása szerint Varys kis fejtörője a hatalomról az egyik legfontosabb monológ az egész regénysorozatban, az egyik legfőbb tematikus kérdést taglalja. A sorozat író ezt tudták ugyan, de csaknem kimaradt a forgatókönyvből. Cogman elárulta, hogy írás közben egyszer csak a kezébe vette a könyvet, hogy összevesse a kész forgatókönyvvel, és ahogy lapozgatott rémülten vette észra, hogy a beszédet egyik epizód sem tartalmazza. Cogman még épp időben fedezte fel a bakit és korrigálta azt.
- Ugyancsak a forgatókönyv szerint Yoren csapata és a Lannister katonák közötti csata nagyobb lett volna, ugyanúgy mint a könyvekben, sajnos azonban a rendelkezésre álló összeg ezt nem tette lehetővé.
- Yoren és Arrya beszélgetése, és a halállista megszületése Benioff és Weiss tanácsára került bele az epizódba a forgatókönyvek újraírása során
- Lommy halála eredetileg a következő epizódban lett volna (így Vannessa Taylor forgatókönyvíró munkája), azonban a vágások során átemelték inkább ide.